MTOSB’DE KURULMASI PLANLANAN YÜKSEKOKUL KAPSAMINDA İSTİŞARE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 MTOSB’DE KURULMASI PLANLANAN YÜKSEKOKUL KAPSAMINDA İSTİŞARE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Mersin Üniversitesi Rektör Yardımcısı Mehmet İsmail Yağcı, Elektrik ve Otomasyon Bölümü Öğretim Görevlisi Harun Topak, Elektronik Teknolojisi Öğretim Görevlisi Oğuz Derin ve Makine Bölümü Öğretim Görevlisi Akın Çömelekoğlu bölgemizi ziyaret etti.



Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri Tekli ve Bölge Müdür Yardımcımız Pınar Özal Kanık’ın  karşıladığı Mersin Üniversitesi Rektör Yardımcısı Mehmet İsmail Yağcı ve beraberindeki heyet ile MTOSB idari hizmet binasında, bölgemizde kurulması planlanan yüksekokul üzerine toplantı gerçekleştirildi. “Makine ve Metal Teknolojileri” ve “Elektronik ve Otomasyon” alanlarında açılması planlanan bölümler hakkında görüş alışverişi yapılan toplantıda bölgemizin nitelikli eleman ihtiyacını karşılamaya yönelik kurulacak yüksekokulun çalışmalarına devam edildi.



MTOSB’de kurulması planlanan Mesleki Yüksekokul ile ilgili konuşan Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri Tekli “Yüksekokul çalışmalarımızda teknik ayrıntılar tamamlamak üzereyiz. Mersin Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden sonra bölgemize kazandıracağımız bu yüksekokul ile Sanayicimizin nitelikli eleman ihtiyacını karşılayarak, aranan personel ihtiyacına cevap vermeyi hedefliyoruz.” dedi.