MTOSB - OTOBAN BAĞLANTI ÇALIŞMALARI SEBEBİYLE, MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI VE KARAYOLLARI 5. BÖLGE MÜDÜRÜ MAKAMINDA ZİYARET EDİLDİ.

MTOSB - OTOBAN BAĞLANTI ÇALIŞMALARI SEBEBİYLE, MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI VE KARAYOLLARI 5. BÖLGE MÜDÜRÜ MAKAMINDA ZİYARET EDİLDİ.

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri TEKLİ, Bölge Müdürümüz Halil YILMAZ, MTOSB Sanayici Destek Ofis Şefi Ahmet SEYHAN, Taşkuyu Mahalle Muhtarı Yakup ELGİN, Sayköy Mahalle Muhtarı Mehmet KEVEN ve Kerimler Mahalle Muhtarı Tahsin ŞİMŞEK ile birlikte, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin KOCAMAZ’ı makamında ziyaret etti.

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’ni, Mersin-Adana otobanı ile bağlayacak proje hakkında görüşülen toplantıda, otoban güzergahı üzerinden bulunan köylerin muhtarları da dinlenerek görüş alışverişinde bulunuldu. Yol genişletme çalışmaları başlatılan, 2. Bölge bağlantı yolu hakkında görüşülmesinin ardından, Yönetim Kurulu Başkanımız TEKLİ, Bölge Müdürümüz Halil YILMAZ ve beraberindeki heyet,  Karayolları 5. Bölge Müdürlüğüne ziyaret gerçekleştirdi.

Organize Sanayi Bölgemiz ile Mersin-Adana Otobanı arasında bağlantı oluşturacak otoban çalışmaları hakkında bilgi almak üzere, 5. Karayolları Bölge Müdürü Yakup DOST’u makamında ziyaret eden Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri Tekli “ Hem sanayicilerimizin, hem istihdam sağladığımız binlerce işçinin daha güvenli ve kolay ulaşım sağlayabilmeleri adına hem de bölgeye sağlayacağı lojistik faydalar nedeniyle otoban bağlantısının bir an evvel hayata geçirilmesinin çok önemli olduğunu belirtti.”

Taşkuyu, Sayköy, Kerimler güzergahında bulunan, MTOSB Otoban bağlantısı projesine ait kamulaştırma çalışmaları sebebiyle, Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri TEKLİ,  Karayolları 5. Bölge Müdürü Yakup DOST, ilgili köy muhtarları ve güzergah üzerinde bulunan arsa malikleri ile kamulaştırma süreci hakkında bilgilendirme toplantısı yapılması hususunda görüş birliğine varıldı.