ESRA ŞEMSİ ANAOKULU VE EĞİTİM KOMPLEKSİ AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

ESRA ŞEMSİ ANAOKULU VE EĞİTİM KOMPLEKSİ AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Bölgemiz Sanayicilerinden Berdan Civata Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Şemsi tarafından Tarsus’a kazandırılan, Esra Şemsi Anaokulu ve Eğitim Kompleksi’nin açılış töreni, eğitim kompleksinin konferans salonunda gerçekleştirildi. Açılışa Mersin Valisi Ali İhsan SU, Tarsus İlçe Kaymakamı Yüksel ÜNAL, Mersin İl Emniyet Müdürü Mehmet ŞAHNE, Mersin  İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri TEKLİ,  Bölge Müdürümüz Halil YILMAZ, Berdan Civata Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Şemsi, Berdan Civata Genel Müdürü Zeynep Şemsi Aysalar, Berdan Civata Eşbaşkanı ve Üretim Müdürü Leyla Çensi’nin yanı sıra il protokolü üyeleri, iş insanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Vali Ali İhsan Su, hayırsever iş insanı Hasan Şemsi ve İl Milli Eğitim Müdürü Adem Kocanın yaptığı açılış konuşmalarıyla başlayan törende yaptığı konuşmasına, geleceğimizin teminatı olarak nitelendirdiği çocuklarımızın yeni bir bilim ve irfan yuvasına kavuşmasının, Tarsus ilçemize güzide bir eğitim kurumunu daha kazandırmanın sevincini yaşadıklarını ifade ederek başladı.

Konuşmasının devamında hayırsever iş insanının genç yaşında hayatını kaybeden kızı Esra Şemsi’nin hatırasını sonsuza dek yaşatma adına, böyle seçkin bir eğitim kurumunu çocuklarımızın istifadesine sunan hayırsever iş insanı Hasan Şemsi ve Berdan Cıvata yönetimine teşekkür eden Vali Ali İhsan Su  “ Yarının Türkiye’si bugün, bu sıralardan alınan eğitim ve öğretimle yetişen, ülkesi ve Milleti için çalışan çocuklarımız tarafından inşa edilecektir. Bu nedenle vatanını ve Milletini seven, tarihi ve kültürüyle yoğrulmuş, evrensel ve bilimsel değerler ekseninde yetişen yürekleri sevgi ile dolu çocuklarımıza en iyi eğitim koşullarını sağlamayı öncelikli hedefimiz olarak görmekteyiz.”dedi.

Protokol konuşmalarının ardından okulun anasınıfı öğrencilerinin renkli anlara sahne olan gösterisiyle süren tören, protokol tarafından açılış kurdelesinin kesilmesiyle sona erdi.