OSBÜK BÖLGE MÜDÜRLERİ KOMİSYONU TOPLANTISI BÖLGEMİZDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

OSBÜK BÖLGE MÜDÜRLERİ KOMİSYONU TOPLANTISI BÖLGEMİZDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Türkiye’deki 315 organize sanayi bölgesinin tamamını temsil eden Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Bölge Müdürleri Komisyonu ve OSBÜK Mesleki Teknik Eğitim Komisyonu üyelerinin katılımlarıyla “OSB’lerde Mesleki Teknik Eğitim Okullarının Değerlendirilmesi ve Yaygınlaştırılması Toplantısı” Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Bölgemiz Müdürlük binasında gerçekleştirilen toplantıya Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri Tekli, , Organize Sanayi Bölge Müdürümüz Halil Yılmaz, Osbük Genel Sekreteri Serkan Ata, Konya Osb Bölge Müdürü Vahit Türkyılmaz, Adana Hacı Sabancı OSB Bölge Müdürü Mustafa Keskin, İzmir Torbalı Osb Bölge Müdürü Abdil Çalar, ASO OSB 2. ve 3 Bölge Müdürü Ayhan Özer, Kayseri OSB Bölge Müdürü Ali Yaprak ve Mesleki Teknik Eğitim Komisyonu üyeleri katılım sağladı.

Organize Sanayi Bölgelerinde mesleki ve teknik eğitim veren okulların niteliğinin arttırılması ve mevcut okulların değerlendirilmesi amacıyla gerçekleştirilen toplantıda, mesleki eğitim hakkında görüşler alınarak, bilgi alışverişinde bulunuldu.

Toplantının ardından, OSBÜK Yönetim Kurulu’nu ve Bölge Müdürleri Komisyonu’nu temsilen Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri Tekli’ye ve Bölge Müdürümüz Halil Yılmaz’a hediye takdim edildi.

Bölge Müdürleri komisyonu üyelerine, bölgemiz ve okulumuz hakkında bilgilerin yer aldığı tanıtım filmi izletildi. Daha sonra okulumuz atölyeleri ve sınıflarını da ziyaret eden Bölge Müdürleri heyeti, Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri Tekli ve Bölge Müdürümüz Halil Yılmaz’ dan okul ve bölgemiz ile ilgili bilgiler aldı.

Ziyaretten duydukları memnuniyeti belirterek Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri Tekli'ye ve Bölge Müdürümüz Halil Yılmaz’a teşekkürlerini ileten Osbük Genel Sekreteri Serkan ATA, toplantıda dile getirilen konuları ve sorunları en üst seviyeye taşıyacaklarını belirterek Komisyon üyeleri ile bölgemizden ayrıldılar.