TEZSİZ YÜKSEK LİSANS MEZUNİYET PROGRAMI

TEZSİZ YÜKSEK LİSANS MEZUNİYET PROGRAMI

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’nde görev yapan mühendislerimiz düzenlenen törenle yüksek lisans diplomalarını aldı.

Düzenlenen törene Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yüksel Özdemir, Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri Tekli, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Zeren, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Fügen Özcanarslan, Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz Güral Savaştürk, Denetim Kurulu Üyemiz Tuncer Acar ,Bölge Müdürümiz Halil Yılmaz katıldı.

Toros Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi Anabilim Dalında Tezsiz Yüksek Lisans Programına kaydolan 11 mühendis derslerini ve proje çalışmalarını başarı ile tamamlayarak diplomalarını aldı.

Toros Üniversitesi’nin MTSOB’de faaliyet gösteren firmalarda çalışan mühendislerin ihtiyaçlarına göre düzenlediği ders programına göre yürütülen yüksek lisans ders ve proje çalışmaları tamamlanarak mühendislerin bilgileri güncellendi. Üniversite-Sanayi işbirliği kapsamında yürütülen yeni bir işbirliği daha başarı ile sonuçlandırıldı.

Eğitime her alanda destek verdiklerini belirterek söze başlayan Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri Tekli, çağımızın en önemli olgusunun bilgi olduğunu hatırlatarak, “Teknolojik gelişmelere ayak uydurmamız için bilgiye yani eğitime ihtiyacımız var. Eğitim konusunda organize sanayi bölgemizde çok önemli işlerin altına imzamızı attık. Bu tören eğitim alanında attığımız adımların ne kadar doğru olduğunun göstergesidir” şeklinde konuştu.

Tören sonrası açıklamalarda bulunan Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yüksel Özdemir, üniversite-sanayi işbirliğinin önemine dikkat çekti. OSB’lerin ülkemiz için çok önemli işler yaptığını belirten Rektör Özdemir, “Hızla gelişen dünya ile birlikte sanayimizin de bu teknolojik gelişmelere ayak uydurması gerekiyor. Bu yüzden biz üniversite olarak MTSOB bünyesinde çalışan mühendislerimizin eğitimlerine ayrı bir önem gösteriyoruz. Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi kentimizin ve ülkemizin ekonomik kalkınmadaki lokomotiflerinden bir tanesidir. Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Tekli ile eğitim alanında koordineli bir şekilde çalışıyoruz. Bu işbirliğinin ilerleyen dönemlerde de artarak devam edeceğine yürekten inanıyor, diplomalarını alan öğrencilerimizi bir kez daha kutluyorum” şeklinde konuştu.

 

Diploma töreninin ardından öğrenciler Hizmet Binasında keplerini fırlattı.